piątek, 6 stycznia 2012

Witam wszystkich!Pierwszy wpis, kilka informacji i zaproszenie do pozostania ze mną!Nie wypada zaczynać od siebie, więc zacznijmy od regału.

Książki w tej chwili trzymam już w kilku miejscach. Część z nich stoi na szklanych półkach w szafce, w salonie. Miejsca nie ma tam byt wiele, więc jedne książki zasłaniają drugie i sam się obawiam, że kiedyś coś pęknie. Jednak nie wszystkie się tam zmieściły, więc reszta stoi na wolnych półkach, część w moim pokoju, część w salonie. Oczywiście kilka książek przebywa obecnie u znajomych. Jak się zatem można domyślić książek mam nieco i ten fakt bardzo mnie cieszy.

Cóż to za książki?

Tematycznie choć są różne, to jednak ogromna większość kręci się w okolicach tematów takich jak fantasy czy science fiction. Jednak to nie wszystko, znajdą się tutaj także książki wojenne, kryminały, horrory, pewnie nawet jakiś romans - bo czyta także moja dziewczyna. Jeśli zaś chodzi o autorów to nie zwracamy na to specjalnie uwagi. Po prostu kupujemy te książki które chcemy, choć z drugiej strony staramy się nie przepłacać za nowości które potrafią być dwa razy droższe, niż ta sama książka za rok czy dwa. Osobiście uwielbiam ładne okładki, choć nie chodzi tu o ilustracje a same okładki. Przepadam za twardymi oprawami, szczególnie takimi które właśnie nie mają ilustracji a co najwyżej wytłoczony tytuł. Oczywiście zwracam też uwagę na zawartość, w tym także papier, wiem że nie wszyscy tak mają, ale ja tak.

Może coś o mnie...

Zbliżam się do 30tki, książki zacząłem czytać dopiero w LO(wcześniej wolałem biegać za piłką). Praktycznie nie mam wykształcenia humanistycznego, doświadczeń pisarskich, recenzenckich również. Już od czasów LO wolałem matematykę i przetrwałem nawet studia w tym kierunku. Nie można zatem liczyć na jakieś odkrywcze opinie o książkach. Lubię czytać, a ostatnio pisać, choćby nawet i kiepsko(konstruktywną krytykę przyjmuję bez mrugnięcia okiem).

O czym zatem mam zamiar pisać?

Odpowiedź jest dość prosta. Oczywiście o książkach, tych które kupię i przeczytam, jak i tych które już mam. Czasem pewnie dopiszę kilka słów o autorach którzy często będą gościć na blogu, choć nie koniecznie. Czasem wtrącę kilka słów o jakichś promocjach, czy choćby e-bookach i czytnikach(może kiedyś sam takowy nabędę). Mam też zamiar wtrącić czasem coś o książce jako przedmiocie, raczej specjalnie często pisać nie będę, bo choć czytam szybko to nie zawsze mam na to czas.

Zachęcam

do wszystkiego. Możecie składać propozycje, zwracać mi uwagę na błędy, podpowiadać, wszystko byleby tylko prowadzenie tego bloga miało sens. Pozdrowienia dla każdego kto tu dotarł! Zachęcam do pozostania.

1 komentarz: